Napsali o nás

Vyděláte, když ušetříte: pomůže vám k tomu moderátor chytrých technologií v budovách  
22.10. 2020 / Zdroj: www.obnovitelne.cz

Moderátorem se dá s nadsázkou označit aktivní energetický management. Ten patří mezi důležité nástroje Amper Savings, jedné z největších českých energetických společností. Ta u svých zákazníků kombinuje instalaci a provoz moderních úsporných technologií, a třeba i nákup energií, s technicko-administrativními postupy, které optimalizují spotřebu. Tak aby dosáhla co nejnižších provozních nákladů.

Celý článek o energetických službách se zaručeným výsledkem a rozhovor s generálním ředitelem Ing. Radkem Vránou si můžete přečíst zde.Potřebujeme českou verzi Energiewende, říká Jan Palaščák  
24.2. 2020 / Zdroj: www.obnovitelne.cz

Jan Palaščák je úspěšným podnikatelem v energetice. Vybudoval skupinu Amper Holding, která se dnes zabývá úsporami energie, přesnými předpověďmi počasí pro energetiku nebo investicemi do decentralizovaných zdrojů elektřiny a tepla. V rozhovoru napoví, jak se jeho firmy připravují na změny v energetice, které přináší postupný útlum spalování uhlí.

Celý rozhovor o budoucnosti energetiky, energetických službách a strategii našich společností si můžete přečíst zde.Sucho má na české reaktory menší vliv než na francouzské, říká meteorolog Šálek  
21.2. 2020 / Zdroj: https://www.euro.cz

Hlavní meteorolog společnosti Amper Meteo Milan Šálek v rozhovoru pro Euro.cz vysvětlil rizika klimatických změn pro produkci obnovitelných zdrojů energie i pro konvenční zdroje, tepelné nebo jaderné bloky.

Celý rozhovor o dopadech klimatických změn na energetické zdroje si můžete přečíst zde.J. Palaščák o prodeji Amper Marketu a perspektivách Amper Holdingu  
6.11. 2018 / Zdroj: www.euro.cz

Odebírá od nich elektřinu Správa Pražského hradu, Úřad vlády i řada radnic a magistrátů. Celkem už má 42 tisíc odběratelů a stoupá v první desítce největších dodavatelů elektrické energie v Česku. Řeč je o společnosti Amper Market, kterou před sedmi lety založil Jan Palaščák.

Během těchto sedmi let firma postupně rostla, a letos v červenci dokonce vyhrála soutěž na dodávku elektřiny pro největšího spotřebitele elektřiny u nás – Správu železniční dopravní cesty. Jenže o pár dní později Palaščák oznámil, že firmu prodává jedné ze společností kontrolovaných miliardářem Jiřím Písaříkem.

Současně však Palaščák konkurentům vzkazuje: ještě o mně uslyšíte. V energetice chce podnikat dál. Zmenšený Amper Holding se v příštích letech zaměří na energetické služby a úspory. „Na rozdíl od jiných energetických skupin se zbavíme dilematu, jestli máme klientovi prodat více energií, nebo mu pomoci spotřebu snižovat,“ říká v rozhovoru pro týdeník Euro Jan Palaščák.

Zprávu o prodeji společnosti Amper Market snad nikdo nečekal. Dlouhých sedm let budujete firmu, která je skoro jako vaše dítě, a najednou ji prodáte. Co vás k tomuto rozhodnutí vedlo?

Úspěšné transakce bývají úspěšné i proto, že jsou nečekané. Český trh s elektřinou a plynem je až příliš konkurenční, a tak přichází čas konsolidace. Očekávám, že na trhu se nakonec udrží jen pět nebo šest silných hráčů. Hledali jsme s kolegy způsob, jak se stát jedním z těchto šesti hráčů nebo součástí jednoho z nich. Proto jsme zvolili variantu, kdy se Amper Market stane součástí skupiny Bohemia Energy. Vznikne tak dle mého odhadu třetí největší dodavatel na trhu s elektřinou, který bude mít vyšší tržní podíl než Pražská energetika. Před ním už bude jen ČEZ a E.ON.

V posledních deseti letech jsme často slýchali pochvaly, že trh s energiemi v Česku funguje skvěle i ve srovnání se státy západní Evropy. Proč to právě teď alternativní dodavatelé vzdávají? Směřujeme k omezené konkurenci, jakou známe třeba z oboru mobilních telekomunikací?

Tento proces již nějakou dobu trvá. Sami jsme o vytvoření aliance či fúzi uvažovali již několik let. Nereagovali jsme na bezprostřední dění na trhu, ale na to, kde bude trh za další dva nebo tři roky. Nyní se chci zaměřit na to, co má největší perspektivu – na energetické služby a úspory. Na rozdíl od situace před sedmi lety si už nemyslím, že být licencovaným dodavatelem energií je nejlepší možnost, jak se prosadit a změnit poměry v energetice. Více na: https://www.euro.cz/byznys/palascak-po-prodeji-amper-marketu-jeste-o-mne-uslysite-1427683#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylinkFacebook